5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www - bcweb.pl
Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.

5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www

Tworzenie treści na Strony Internetowe to skomplikowany proces. Posiadanie odpowiedniego zestawu umiejętności to dobry początek, ale jeśli naprawdę chcesz tworzyć treści na www, które wyróżniają się na tle konkurencji, potrzebujesz również odpowiednich narzędzi ułatwiających pracę.

W tym artykule przedstawimy 5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www zarówno od strony pozycjonowania, copywritingu, grafiki, jak i od strony researchu treści.

Yoast SEO - 5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www 

Każdy Content Marketer na pewno słyszał o WordPressie - najczęściej używanym systemie zarządzania treścią do administracji stron internetowych. Jeżeli używasz go w swoich projektach, wtyczka Yoast SEO jest niezbędnym narzędziem służącym do optymalizacji treści pod kątem pozycjonowania.

Po zainstalowaniu Yoast ocenia czytelność i przyjazność dla SEO treści w czasie rzeczywistym. To oznacza, że wtyczka na bieżąco ocenia to co napisaliśmy - podkreśla zarówno konkretne błędy, na które należy zwrócić uwagę podczas pracy, jak i to, co zrobiliśmy dobrze.

Yoast SEO pozwala również wybrać słowo kluczowe dla konkretnego wpisu oraz informuje nas czy np. użyliśmy go odpowiednią ilość razy. Więcej o słowach kluczowych możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Wtyczka jest całkowicie darmowa, posiada wersję premium rozszerzającą nowe funkcjonalności, jednak wersja bezpłatna sama w sobie powinna zaspokoić potrzeby większości Content Creatorów.

Google Trends - 5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www. 

Zostając w tematyce słów kluczowych przechodzimy do kolejnego narzędzie ułatwiającego tworzenie treści na www, czyli Google Trends. Celem każdego twórcy jest dotarcie ze swoim contentem do jak największej ilości osób. Napisanie tekstu zawierającego słowa czy frazy kluczowe, które są często wyszukiwane oraz obecnie trendują znacznie zwiększa szanse na jego lepsze wyniki.

Google Trends pomaga sprawdzić jak często, dana pozycja jest wpisywana w wyszukiwarce Google oraz dostarcza nam ważnych danych na temat zainteresowania konsumentów, czy ich lokalizacji geograficznej.

Dzięki Google Trends możesz również śledzić jakie, frazy są w ostatnim czasie często wyszukiwane, czy porównywać ze sobą konkretne frazy tak, aby wybrać tą, którą zainteresowana jest większa liczba osób.

Answerthepublic - 5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www.

Kolejnym narzędziem pomagającym w wyborze tematyki treści czy samych słów kluczowych jest AnswerthePublic. To narzędzie służy badania opinii konsumentów, które łączy sugerowane wyszukiwania z Bing i Google i wizualizuje je w coś, co można nazwać chmurą wyszukiwania. Zorganizowane w kategoriach według pytań, takich jak co, gdzie i dlaczego, te chmury wyszukiwania zapewniają pełny pogląd na zapytania użytkowników dotyczące konkretnej frazy.

W darmowej wersji możemy wyszukiwać dwie frazy dziennie. Pakiet pro umożliwia nielimitowane wyszkukiwania oraz m.in porównywanie danych w czasie. Cena pakietu pro na stronie narzędzia.

Canva - 5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www.

Tworzenie contentu na www to nie tylko pisanie tekstu, ale również projektowanie grafik, czy chociażby edycja screenshotów. Canva to narzędzie, które dzięki swoim funkcjom pozwala tworzyć estetyczne grafiki nawet osobom niemającym wcześniej styczności z graphic designem. Jeżeli zależy Ci na czasie, prostocie obsługi oraz samodzielności, Canva jest idealnym narzędziem dla Ciebie.

 

Najważniejsze funkcje Canvy:

  • Wiele wysokiej jakości szablonów graficznych, wideo i prezentacji
  • Możliwość dostosowania praktycznie każdego szablonu do własnych potrzeb lub tworzenia treści od podstaw
  • Funkcje animacji
  • Możliwość pobierania, zapisywania, udostępniania w mediach społecznościowych i wiadomościach e-mail.

Narzędzie w podstawowej wersji jest całkowicie darmowe.

Languagetool - 5 narzędzi, które ułatwią Ci tworzenie treści na www.

Languagetool to narzędzie pomagające w wykrywaniu błędów, które standardowe edytory tekstów nie wychwytują. Program pomaga w zachowaniu zgodności tekstu z wszelkimi zasadami gramatycznymi - od poprawiania pisowni pojedynczych wyrazów, po uzupełnianie brakujących przecinków w zdaniach złożonych.

Oprócz strony Internetowej Languagetool oferuje również wtyczkę do przeglądarek, która na bieżąco analizuje pisanie teksty, posty, tweety itp.

Narzędzie w wersji podstawowej jest całkowicie darmowe.

Podsumowanie

Umiejętność tworzenia treści na www jest ważnym elementem sukcesu strony Internetowej. 

Na szczęście aby to robić w dzisiejszych czasach twórcy contentu nie muszą być copywriterami, grafikami oraz reserchearmi w jednym. Narzędzia, które przedstawiliśmy w naszym artykule znacznie ułatwiają oraz przyspieszają pracę nad treścią. Jeżeli uważasz, że mimo wszystko potrzebujesz pomocy w tworzeniu treści na swoją stronę www - odezwij się do nas, bcweb.pl oferuje obsługę stron Internetowych zarówno od strony pozycjonowania, pisania tekstów, jak i tworzenia grafik. Skontaktuj się z nami!Kontakt

Skontaktuj się z nami

Agencja Marketingowa Filip Bartnicki
NIP: 822 235 18 56
W sprawie pracy zapraszamy do kontaktu pod adresem: 
rekrutacja@bcweb.pl
Chcesz zacząć?

Czekamy na wiadomość!

informacją o administratorze i przetwarzaniu danych
informacją o administratorze i przetwarzaniu danych