Jak zabezpieczyć się przed utratą danych strony lub sklepu internetowego? - bcweb.pl
Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.

Jak zabezpieczyć się przed utratą danych strony lub sklepu internetowego?

Zdarzyło Ci się zgubić  kiedyś telefon? 

 

Ci, którym to się przytrafiło wiedzą, jak to jest utracić dostęp do ważnych kontaktów, zdjęć, filmów, które były zapisane tylko na telefonie. W wielu przypadkach nie da się już odzyskać tych danych, a niektórych nie da się odtworzyć, jak fajny filmik nagrany zaledwie przed kilkoma dniami. Nieprzyjemna perspektywa, prawda?

 

A teraz wyobraź sobie, że tracisz stronę, sklep internetowy lub blog. 

Jak co dzień włączasz komputer i chcesz wejść na swoją stronę, a tam nic. Okazuje się, że strona jest niedostępna, ponieważ uszkodzeniu uległ serwer na którym była umieszczona, utracone zostały też wszystkie pliki. Twój sklep/blog nie istnieje, wpisy tworzone często przez kilka lat znikają. Klienci nie mogą zrobić zakupów, utracone zostaną również zamówienia, bazy danych, stany magazynowe. 

Wszystko trzeba zacząć od początku. Tragicznym przykładem jest pożar jaki miał miejsce w marcu 2021 roku w serwerowni firmy OVH w Strasburgu, gdzie swoje dane przechowują min. serwis Allegro, popularna księgarnia internetowa Bonito.pl czy kluby piłkarskie Jagiellonia Białystok i Górnik Zabrze. 

Klienci Allegro nie mogli korzystać z niektórych narzędzi, a na Bonito.pl przez kilka godzin nie można było złożyć zamówienia. 

 

Istnieje jednak prosty sposób aby uniknąć takiej sytuacji. 

Wystarczy utworzyć kopię zapasową strony lub sklepu na innym serwerze i regularnie ją aktualizować. 

Ważne, aby kopia była zapisana na innym serwerze niż ten, na którym znajdują się pliki strony. Dzięki temu w przypadku awarii pliki i bazy danych będą bezpieczne i łatwo dostępne, a kopię witryny uda się odtworzyć w niedługim czasie. 

Dobrym pomysłem jest także przechowywanie kopii bezpieczeństwa na serwerze firmy, która zarządza Twoją stroną, dzięki temu kopia będzie stale aktualizowana wraz z witryną. Jeśli aktualizacje są wykonywane odpowiednio często, to odtworzenie utraconego sklepu lub strony zajmie jedynie ułamek czasu jaki należałoby poświęcić na stworzenie jej od podstaw. 

Dobrze przechowywana kopia zapasowa daje gwarancję, że pliki i dane są bezpieczne, a Twoja praca nie ulegnie nieodwracalnemu zniszczeniu. 

 

Naszym klientom oferujemy utworzenie kopii zapasowej witryny, którą przechowujemy na naszym serwerze, a w przypadku awarii mamy do niej natychmiastowy dostęp.

 

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Agencja Marketingowa Filip Bartnicki
NIP: 822 235 18 56
W sprawie pracy zapraszamy do kontaktu pod adresem: 
rekrutacja@bcweb.pl
Chcesz zacząć?

Czekamy na wiadomość!

informacją o administratorze i przetwarzaniu danych
informacją o administratorze i przetwarzaniu danych