Zmiany w Mapach Google’a /Masz czas do 11 czerwca! - bcweb.pl
Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.

Zmiany w Mapach Google’a /Masz czas do 11 czerwca!

Google Maps dokonuje kolejnych modyfikacji. Początkowo kwestia dotyczyła jedynie wąskiej grupy użytkowników, jednak wraz z wprowadzeniem nowej Platformy, nowości i związane z nimi konsekwencje dotkną każdego posiadacza mapy na swojej witrynie. Warto wiedzieć, co się z tym wiąże, by mapa z lokalizacją na Twojej witrynie nadal się wyświetlała.

Obowiązek płatności?

Do tej pory darmowa funkcjonalność mapy nie była ograniczona ilością wyświetleń. Jeśli masz małą firmę, prawdopodobnie wyświetlanie Twojej lokalizacji w Google Maps nadal będzie bezpłatne, ale - uwaga - nie zwalnia Cię to z konieczności wykonania pewnych organizacyjnych czynności. Napiszemy o nich za chwilę.
Ważną informacją w kwestii płatności jest jeszcze to, że Google obecnie wprowadziło uniwersalną formę kosztów za dodatkowe funkcjonalności. Nie będą już istnieć specjalne oferty standardowe czy premium, zasady rozliczenia będą miały jeden wspólny plan, a jego koszty zależeć będą od częstotliwości i zakresu wykorzystywania funkcjonalności API. Google pozostawiło prezent dla posiadaczy map w postaci 200 dolarów miesięcznie. Jeśli nie przekroczysz tej kwoty, owszem, wciąż nie będziesz musiał za nic płacić (ilościowo jest to 28 000 wyświetleń miesięcznie). Z każdym kolejnym wyświetleniem płatność będzie obowiązkowa, choć oczywiście można tu ustawić limit.

Czy w takim razie sprawa Cię nie dotyczy?

Dotyczy - nawet wtedy, gdy nie przekroczysz wspomnianej wyżej ilości wyświetleń. Aby mapa na Twojej witrynie wyświetlała się po 11 czerwca, wykonać musisz szereg czynności związanych z istotnym kluczem API i podpięciem swojej karty do płatności internetowych. Są to zabiegi konieczne.

Zadbaj o to, by Mapa Google na Twojej stronie wyświetlała się poprawnie po najnowszych modyfikacjach usługodawcy. Zmiany nastąpią 11 czerwca 2018 roku.
- Proponujemy pomoc w konfiguracji Twojego konta Google.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Agencja Marketingowa Filip Bartnicki
NIP: 822 235 18 56
W sprawie pracy zapraszamy do kontaktu pod adresem: 
rekrutacja@bcweb.pl
Chcesz zacząć?

Czekamy na wiadomość!

informacją o administratorze i przetwarzaniu danych
informacją o administratorze i przetwarzaniu danych