Nasza wymiana z Erasmusem - O nowym projekcie bcweb.pl - bcweb.pl
Nasza strona używa ciasteczek (cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Za pomocą ustawień przeglądarki możesz określić warunki ich przechowywania.

Nasza wymiana z Erasmusem - O nowym projekcie bcweb.pl

Discover Europe to konkurs fotograficzny organizowany przez Erasmus Student Network dla studentów z całej Europy. Nasz zespół bcweb.pl stworzył nową stronę internetową dla organizacji ESN, która pełni rolę platformy do udostępniania prac konkursowych.

Erasmus Student Network

To już 17. edycja ogólnoeuropejskiego konkursu. Jego motywem przewodnim co roku jest oczywiście Europa - studenci mają szansę podzielić się jej własną wizją w formie zdjęcia. Chodziło o pokazanie unikalności i różnorodności, które ich otaczają podczas poznawania Starego Kontynentu. Celem konkursu - jak piszą organizatorzy - jest "ukazanie współczesnego oblicza Europy nie po to, by dzielić, ale po to, by nawiązać międzykulturowy dialog i otwierać nowe furtki przed aspirującymi fotografami z całego kontynentu". Podzielamy ideę konkursu, czyli chęć tworzenia wspólnoty złożonej z odrębnych społeczności. Jest nam miło, że mogliśmy pośrednio uczestniczyć w tym projekcie.

Screen ze strony konkursu Discover Europe - slider główny

 Witryna Discover Europe

Stworzyliśmy witrynę internetową, na której szczególną rolę wizualnie pełnią oczywiście fotografie. W formie dużego slidera na stronie głównej przedstawione zostały prace konkursowe studentów z poprzednich edycji. Witryna jest podzielona na kilka sekcji, gdzie znajdują się m.in. informacje o zasadach konkursu czy kategoriach, na które został on podzielony (fotografie mają mieć związek z mieszkańcami Europy, pięknem przyrody lub/i europejską architekturą). Według planu realizacji, w odpowiedniej sekcji umieściliśmy logotypy organizatorów, partnerów, sponsorów.

Galeria ze strony konkursu Discover Europe - Erasmus

Strona jest minimalistyczna, skromna, ale jednocześnie przyciągająca uwagę subtelnymi rozwiązaniami. Jej główny punkt stanowi wspomniana galeria ze zdjęciami. Stworzyliśmy wgrywarkę, dzięki której z poziomu użytkownika strony możliwe jest wstawienie fotografii z własną wizją Europy. Wgrywanie to składa się z kilka intuicyjnych kroków, dzięki czemu niemożliwe jest, by ktokolwiek miał problem z wzięciem udziału w konkursie. Umieszczone przez użytkownika zdjęcie trafia do powszechnie dostępnej wspólnej galerii, dzięki czemu każdy uczestnik może zobaczyć fotki pozostałych członków konkursu. Zastosowaliśmy w niej efekt lazy loading, który uatrakcyjnia przeglądanie wgranych obrazów. Strona dostępna jest w wersji polskiej i angielskiej. Zaopatrzona jest w opcję powiększania liter, by swobodnie mogły ją przeglądać osoby słabiej widzące.


Zachęcamy do odwiedzenia strony Discover Europe nie tylko w celu oceny naszej najnowszej realizacji, ale także w celu obejrzenia galerii złożonej z ciekawych, różnorodnych zdjęć wykonanych przez studentów z całej Europy. Konkurs trwa do końca marca 2020 roku, a my sami, mimo zakończonego zadania, stale wchodzimy na witrynę i typujemy zwycięzców :)

Autorka wpisu: Kinga Sabak

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Agencja Marketingowa Filip Bartnicki
NIP: 822 235 18 56
W sprawie pracy zapraszamy do kontaktu pod adresem: 
rekrutacja@bcweb.pl
Chcesz zacząć?

Czekamy na wiadomość!

informacją o administratorze i przetwarzaniu danych
informacją o administratorze i przetwarzaniu danych